Legendárnou „Klobásou“ na veľkonočný výlet do Budimíra
Nevšedný výlet historickým autobusom za krásami malebnej obce Budimír, vzdialenej iba 11 km od Košíc.
Streda, 22. marec 2017, olala
Z autobusovej stanice v Košiciach autobus odchádza na Bielu sobotu 15. apríla 2017 o 08:30. Základné cestovné je 10,- € na osobu.

Po minuloročnej fotojazde s autobusom Karosa C 744 v Košiciach pripravilo občianske združenie Veterány.EU v spolupráci s Veterán Busom Diamant nevšednú jazdu s legendárnym historickým autobusom Škoda 706 RTO, ktorý je pre svoj nezameniteľný tvar od českého dizajnéra Otakara Diblíka prezývaný „Uhorka“, „Vajíčko“, „Knedlík“, či „Klobása“. Tí skôr narodení si ho ešte pamätajú z pravidelnej prevádzky, kedy nezriedka za sebou ťahal vlečku.

Historický autobus z roku 1967 s kapacitou 41 sediacích a 38 stojacích cestujúcich Vás odvezie za pamätihodnosťami Budimíra. Po návšteve Múzea hodín v preslávenom kaštieli zavítame aj do kaplnky, parku a kaštieľa na Parádnim dvore a kostola sv. Povýšenia kríža. Čerešničkou na torte bude návšteva 300-ročného želiarského domu. Po prehliadke obce bude prichystaný výborný obed v miestnom penzióne, ktorý je v cene cestovného lístka.

„Východné Slovensko ponúka viacero turistických zaujímavostí. Rozhodli sme sa preto zorganizovať retro jazdu v štýle 60-tych rokov minulého storočia za najzaujímavejšími pamätihodnosťami východnej časti našej republiky,“ približuje predsa združenia Mgr. Jaroslav Filo. „Veľkonočné sviatky sú ideálnou príležitosťou na stretnutie s rodinou, výletom do prírody, či najrôznejším zvykom a tradíciám spojených s oslavou jari a najväčšími sviatkami v roku. Budeme radi, ak prijmete našu ponuku a vychutnáte si s nami veľkonočnú atmosféru v Košickom samosprávnom kraji,“ dopĺňa Tomáš Halža, jeden z organizátorov.

Pre autobusových nadšencov a obyvateľov Budimíra bude pripravená dvojica okružných jázd po okolí Budimíra. Návrat do Košíc je plánovaný z parkoviska pred penziónom v Budimíri o 15:00.

Podrobnejšie informácie a rezervácia cestovných lístkov na veterany.eu, alebo e-mailom.

TS: veterany.eu
Foto: veterány.eu (Tomáš Halža).
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Obec Budimír.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Veterán bus Diamant (Martin Šmíd).