Neoplan Tourliner získal iF Design Award 2017
Neoplan Tourliner získal od renomovaných odborníkov na dizajn prestížne ocenenie iF Product Design Award 2017.
Piatok, 17. marec 2017, olala
iF Product Design Award už od roku 1953 upozorňuje na výrobky, ktoré sa môžu pochváliť výnimočnou kvalitou dizajnu. Medzinárodná porota udeľuje ocenenia produktom s najvydarenejším dizajnom vo viac ako štyridsiatich kategóriách. Do posledného ročníka bolo prihlásených celkom 5 575 produktov z 59 krajín celého sveta.

Neoplan Tourliner získal ocenenie iF Product Design Award 2017 v kategórii č. 1 - Dizajn dopravných prostriedkov, kde porotcovia hodnotia kvalitu dizajnu, mieru inovácií, dopady na životné prostredie, funkčnosť a bezpečnosť.

Porota z 58 odborníkov na dizajn z 19 krajín k ocenenému autobusu Neoplan Tourliner uviedla, že v oblasti dizajnu stanovil nové meradlá pre svoju triedu a potvrdzuje, že tento druh vozidla pre hromadnú dopravu osôb môže pôsobiť atraktívnym dojmom.

Neoplan Tourliner, ktorý sa vo svojej aktuálnej podobe predstavil na jeseň minulého roka, získal prestížne ocenenie iF Design Award 2017 aj vďaka prepracovanej aerodynamike svojho exteriéru.

Podľa oficiálnych materiálov výrobcu tento autobus vyniká vylepšením aerodynamických hodnôt v porovnaní so svojím predchodcom o viac ako 20% a hodnota aerodynamického súčiniteľa odporu vzduchu je Cx = 36.

Neoplan Tourliner má nový dizajn prednej aj zadnej časti, vonkajších spätných zrkadiel s novým tvarom krytov a ramien, na ktorých sú pripevnené. K lepšiemu prúdeniu vzduchu prispieva tiež plynulejší prechod čelného skla do strechy alebo tvar predného nárazníka.

TS: man.eu