Vychádza číslo 1/2017 časopisu Československý Dopravák
Od piatku 10. 3. 2017 sa v predaji postupne objavuje nové vydanie časopisu Československý Dopravák č. 1/2017.
Streda, 15. marec 2017, olala
Distribúcia bola tradične zahájená najprv v Prahe, v týždni od 13. 3. 2017 sa časopis postupne dostane ku všetkým predplatiteľom a do predajní v ČR a SR.

Najobsiahlejší článok sa venuje problematike bratislavského metra. Tretí (predposledný) diel sa tentoraz zaoberá situáciou v Bratislave po roku 1989, kedy došlo k prehodnoteniu pôvodných plánov na výstavbu ťažkého metra sovietskeho typu a uprednostňovaný bol model ľahkého metra VAL. Hneď niekoľko článkov sa venuje problematike trolejbusov. Čitatelia sa môžu zoznámiť s priebehom opráv trolejbusov v Ústí nad Labem, s novými kĺbovými parciálnymi trolejbusmi v Českých Budějoviciach, alebo s nezvyklým parciálnym trolejbusom SwissTrolley plus (a stratégiou švajčiarskeho Zürichu pri elektrifikácii verejnej dopravy). Električkám sa venuje najmä príspevok o vozidlách Tango NF2 Ostrava od Stadleru. Tento príspevok popisuje tŕnistú cestu Ostravy k nákupu nových nízkopodlažných električiek, zaoberá sa súťažou na nové vozidlá, odvolávacím procesom a samozrejme aj samotnými víťaznými vozidlami.

Cena časopisu je od roku 2017 v stánkovom predaji 80 Kč (2,90 € na Slovensku). Zoznam predajných miest nájdete v sekcii Predaj.

ČESKOSLOVENSKÝ DOPRAVÁK