Solaris ocenený titulom EBUS Award 2017
Solaris Bus & Coach sa stal laureátom prestížnej súťaže EBUS Award 2017, ktorú organizuje VDV (Zväz nemeckých podnikov verejnej dopravy).
Utorok, 14. marec 2017, olala
Poľský výrobca získal ocenenie za svoj dlhodobý prínos k rozvoju bezemisnej mestskej dopravy, dôsledné opatrenia v tejto oblasti, a taktiež za pripravenosť prispôsobovať sa očakávaniam zákazníkov a za široké spektrum ponúkaných riešení v oblasti e-mobility.

Titul EBUS Award je jedno z najvýznamnejších medzinárodných ocenení za ochranu životného prostredia, udeľované v oblasti verejnej dopravy. Oceneniu podliehajú firmy a jednotlivci, ktorí v priebehu posledných dvoch rokov svojou prácou prispeli k rozvoju elektromobility v oblasti mestskej dopravy. Udelenie ocenenia z každej edície súťaže nadobúda na význame, vpisuje sa trvalo do povedomia európskeho spoločenstva, ktoré čoraz viac deklaruje rastúce chápanie potreby zavádzania ekologických riešení pre dopravu a zlepšenie globálnej klímy.

O víťazovi tohtoročného titulu EBUS Award 2017 rozhodla skupina podnikateľov i zákazníkov, ktorí sa zúčastnili odvetvovej konferencie "Elektrické autobusy - trh budúcnosti!". Víťazi boli vybraní zo štyroch kategórií: výrobca autobusov, výrobca dielov a komponentov, poradenské a monitorovacie spoločnosti, dopravcovia (rozdelení na: metropoly a stredne veľké mestá).

"Ocenenie EBUS Award, udelené našej spoločnosti a novému vozidlu Solaris Urbino 12 electric je ďalším výrazom, ktorý nás stavia na čelo medzi výrobcami mestských a prímestských autobusov s alternatívnymi zdrojmi pohonov. Je to nezvratný dôkaz o správnom smere nášho technického oddelenia, rovnako ako celého tímu zamestnancov, ktorí nasledujú cestu elektromobility. Ocenenie je pre nás o to dôležitejšie, pretože nám ho udelil výbor odborníkov a zákazníkov, ktorí sa každodenne zaujímajú o bezemisnú verejnú dopravu. Sme radi, že získaním ocenenia EBUS Award, sa stávame priekopníkom inovatívnych riešení nielen v Poľsku, ale aj v zahraničí "- povedal Zbigniew Palenica, viceprezident Solaris Bus & Coach počas preberania ocenenia EBUS Award.

EBUS Award je súčasťou spektra aktivít pre podporu elektromobility, ktoré sú v celej Európe propagované veľmi aktívne. Tento rok sa slávnostné odovzdávanie cien prvýkrát konalo na konferencii "Elektrické autobusy - trh budúcnosti!", ktorá sa konala 6. - 8. marca 2017 v Berlíne.

TS: Solaris Bus & Coach, S.A.