Trolejbusy zo Škody Electric mieria do Českých Budějovíc
Plzenská Škoda Electric uzavrela kontrakt na dodávku nových trolejbusov pre České Budějovice. Dodávka pre juhočeský dopravný podnik predstavuje zákazku za viac ako 30 miliónov korún.
Štvrtok, 09. marec 2017, olala
"Ide o dva trolejbusy typu Škoda 27 Tr. Vozidlá budú veľmi komfortné - ponúknu napríklad klimatizáciu priestoru pre cestujúcich aj vodiča. Vďaka zabudovanému pomocnému batériovému pohonu budú môcť jazdiť aj mimo trolejové vedenie," hovorí Radek Kapr, obchodný manažér Škoda Electric.

Škoda týmto kontraktom nadväzuje na predchádzajúce dodávky trolejbusov pre České Budějovice. Celkovo už Škoda Electric vyrobila pre juhočesk[ metropolu od roku 2005 viac ako 30 vozidiel. "Okrem Českých Budějovíc jazdia škodovácke trolejbusy v ďalších dvanástich mestách Českej republiky, napríklad Hradci Králové, Tepliciach, Plzni alebo v Ostrave," dopĺňa Radek Kapr.

Počas existencie trolejbusovej výroby dodala Škodovka na tuzemský a zahraničný trh viac ako 14 tisíc trolejbusov. České trolejbusy jazdia v približne tridsiatich krajinách sveta - v Európe, Ázii a v severnej Amerike. Okrem tradičného vývoja a výroby trolejbusov predstavila Škoda Electric dva typy nových batériových elektrobusov. Na konci novembra minulého roka napríklad firma uspela vo výberovom konaní na dodávku elektrobusov pre spoločnosť Arriva Morava. Tá bude vozidlá prevádzkovať v Třinci v rámci tamojšieho systému mestskej hromadnej dopravy. Škoda Electric sa zaoberá konceptom ekologických vozidiel dlhodobo a je synonymom pre ekologickú bezemisnú dopravu.

TS: skoda.cz