Scania dodá do Madridu 160 plynových autobusov
Scania dodá do Madridu 160 mestských plynových autobusov, ako súčasť programu kompletnej obnovy autobusov v španielskom hlavnom meste.
Štvrtok, 09. marec 2017, olala
Mestská dopravná spoločnosť EMT Madrid, prevezme dodávku 80 nových autobusov ešte tento rok, ďalších 80 autobusov sa pripojí k flotile v roku 2018. Táto zákazka dopĺňa objednávku 46 plynových autobusov Scania, objednaných vlani.

Mesto Madrid spustilo ambiciózny program na zlepšenie kvality ovzdušia a znižovanie emisií uhlíka s deklarovaným cieľom - do roku 2025 zakázať prevádzku autobusov s pohonom na naftu. Polovica flotily EMT, čo je viac ako 1500 autobusov je už vybavená plynovými motoromi, realizáciou plánovaných dodávok bude podiel plynových autobusov ešte vyšší.

"Vďaka nižším emisiám uhlíka a redukcii hluku záujem o prevádzku plynových autobusov na celom svete narastá," hovorí Anna Carmo e Silva, riaditeľka Buses and Coaches Scania. "Autobusy Scania s plynovým motorom Euro 6 sú výkonovo porovnateľné s dieselovými vozidlami. Je to teda stále viac populárnejšia voľba, najmä medzi európskymi dopravcami. "

Karosérie 12 metrov dlhých, nízkopodlažných autobusov vyrobí Castrosua.

scania.com