ABB prináša nabíjanie elektrických hybridných autobusov do Luxemburgu
ABB nainštalovala dve rýchlonabíjačky pre elektrické hybridné autobusy na centrálnej stanici v Luxemburgu.
Streda, 15. február 2017, olala
Nabíjačky sú založené na OppCharge, otvorenom rozhraní pre automatizované nabíjanie elektrických autobusov od ľubovoľného výrobcu, a použiť pantograf pre pripojenie autobusu k nabíjaciemu bodu.

Nabíjačky budú použité pre päť elektrických hybridných autobusov spoločnosti Volvo, úplné nabitie každého vozidla s výkonom 150 kW prebehne v priebehu troch až šiestich minút, a to v časoch pri zastavení na koncových zastávkach trasy.

Nabíjacie body boli vybudované v rekordne krátkom čase - objednávka bola prijatá v máji 2016 a nabíjačky boli pripravené na komerčné spustenie na začiatku februára 2017. Napriek náročnej polohe miesta, rušnej stanice s vysokou prevádzkou, bola výroba, montáž, uvedenie do prevádzky a školenia ukončené do 9 mesiacov.

S vývojom technológií elektrických vozidiel je pravdepodobné, že veľkosť batérií, používané v elektrických hybridných a plne elektrických autobusoch sa bude zvyšovať, a pre nabíjanie bude potrebné viac energie. Modulárna konštrukcia nabíjačiek ABB umožní, že nabíjací výkon môže byť v prípade potreby, priamo na mieste ľahko zvýšený na 300 kW alebo 450kW. Inštalácia v Luxemburgu je preto pripravená na budúcnosť.

Luxemburg si kladie za cieľ do roku 2020 znížiť celkové emisie oxidu uhličitého o najmenej 20 percent. Od roku 2010 ABB predal po celom svete približne 5 000 rýchlonabíjačiek pre osobné autá. Počas niekoľkých posledných mesiacov ABB predal OppCharge príležitostné nabíjačky pre hybridné a plne elektrické autobusy v Bertrange (Luxembursko), Göteborgu (Švédsko) a Namur (Belgicko). Prijal tiež objednávky na nové projekty v iných krajinách.

TS: Volvo Buses