Iveco Bus dodáva štátnym školám v brazílskom Minas Gerais 628 autobusov
Iveco Bus dodal 628 autobusov štátu Minas Gerais v Brazílii. Autobusy sú určené pre študentov, najmä tých, ktorí dochádzajú z vidieckych oblastí.
Utorok, 14. február 2017, olala
Nákup autobusov bol financovaný zo štátneho fondu rozvoja školstva, ktorý bol založený v roku 2016. Táto najnovšia objednávka nasleduje po vlaňajšom výberovom konaní na dodávku 400 vozidiel, ktoré taktiež vyhral Iveco Bus. Štátny fond predpokladá dodávku až 1 600 autobusov od Iveco Bus. To predstavuje dôležitý krok pre expanziu značky na brazílskom trhu, na ktorom začala svoju špecializovanú obchodnú činnosť len v roku 2014.

Dodané modely autobusov ORE 2 sú určené na prevádzku v mestských a vidieckych oblastiach pri zachovaní vysokej úrovne pohodlia a bezpečnosti študentov, vrátane cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Každý autobus má maximálnu kapacitu pre 48 žiakov s funkciami, ktoré im dal náskok pred konkurenciou: ide bezbariérový výťah, široké dvere a núdzový východ. Vozidlo je jediné vo svojej kategórii s automatickou uzávierkou diferenciálu, ktorá uľahčuje manévrovanie v obtiažnych situáciách, bez zásahu vodiča. Táto objednávka je najväčšou na model ORE 2 od jeho spustenia v marci 2016.

628 dodaných autobusov je vybavených motormi Iveco Tector, s maximálnym výkonom 206 hp: najvyšším v tejto kategórii vozidiel.

Iveco Bus má v rámci programu brazílskej federálnej vlády Caminho da Escola (cesta do školy) v prevádzke viac ako 7500 vozidiel.

iveco.com