Volvo Buses dostalo z Belgicka objednávku na 90 elektrických autobusov
Volvo Buses tak bude zabezpečovať svoju historicky najväčšiu zákazku na kompletné riešenia elektrickej autobusovej dopravy.
Piatok, 10. február 2017, olala
Belgické mestá Charleroi a Namur spoločne objednali 90 elektrických hybridných autobusov Volvo 7900 a 12 nabíjacích staníc. Kupujúcim je dopravná spoločnosť TEC Group. Nabíjacie stanice dodá firma ABB.

Objednávka od TEC Group zahŕňa 55 autobusov pre Charleroi a ďalších 35 autobusov pre Namur. ABB dodá štyri nabíjacie stanice do Charleroi a 8 staníc pre Namur. Dodávky a inštalácie sa rozbehnú na jeseň tohto roka. Po týchto dodávkach bude TEC Group prevádzkovať celkom 101 elektrických hybridov Volvo a 15 nabíjacích staníc ABB.

Zákazník a dopravca TEC Group, predtým objednal pre Namur 11 autobusov Volvo 7900 Electric Hybrid spolu s nabíjacími stanicami. Išlo o systém, ktorý bol uvedený do prevádzky v januári tohto roka. V meste Namur bude po realizácii aktuálnej objednávky elektrifikovaných 90 percent verejnej dopravy.

Elektrické hybridy Volvo a rýchlonabíjacie systémy ABB sú založené na spoločnom rozhraní, známom, ako OppCharge, pri ktorom môžu nabíjacie stanice využívať elektrifikované autobusy rôznych výrobcov. Systém OppCharge je v súčasnosti implementovaný ako spoločné rozhranie vo viac ako 12 krajinách.

Volvo 7900 Electric Hybrid jazdí ticho a bez emisií na elektrinu na približne 70 percentách jeho jázd. Nabíjanie batérie trvá 3 až 4 minúty. Spotreba energie je o 60 percent nižšia, než u porovnateľného dieselového autobusu. Elektrické hybridy Volvo už jazdia v mestách, ako je Göteborg, Štokholm, Hamburg, Luxemburg, Namur a Curitiba.

TS: Volvo Buses