Humenné avizuje pokračovanie zvýhodneného cestovného autobusmi
V minulom roku vyčlenilo mesto v rámci svojho rozpočtu 22.800 eur na zvýhodnené cestovné pre vybrané skupiny obyvateľov v mestskej doprave.
Streda, 01. február 2017, olala
(TASR) - V roku 2016 prepravili autobusy MHD v Humennom bezplatne takmer 111.000 žiakov a seniorov. Mesto bude v týchto benefitoch pre obyvateľov pokračovať aj v tomto roku. Informuje o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice.

V minulom roku vyčlenilo mesto v rámci svojho rozpočtu 22.800 eur na zvýhodnené cestovné pre vybrané skupiny obyvateľov v mestskej doprave. „Zadarmo sa tak MHD mohli voziť mimo letných školských prázdnin žiaci prvého stupňa základných škôl a počas celého roka držitelia Senior karty a občania nad 65 rokov či ťažko zdravotne postihnutí,“ vysvetlila Dochánová. Podmienkou bol trvalý pobyt v Humennom a zákonný zástupca žiaka nesmel byť voči mestu dlžníkom.

Podľa jej slov vydali vlani v autobusoch spolu 110.866 bezplatných cestovných lístkov. Najviac túto možnosť využili v máji minulého roku občania starší ako 65 rokov a ťažko zdravotne postihnutí obyvatelia. MHD sa zdarma odviezli vyše 9100-krát. Držitelia Senior karty využili bezplatné služby dopravcu najviac v mesiaci október.

„Štatistické čísla hovoria aj o tom, že celkovo bol najsilnejším mesiacom roku 2016 práve máj, kedy sa spomínaní cestujúci odviezli takmer 12.500-krát bezplatnými autobusmi,“ doplnila Dochánová s tým, že podobné čísla zaznamenali aj vo februári, marci, apríli a júni, kedy počet neplatiacich cestujúcich v MHD neklesol pod 10.000.