Osem nových autobusov SCANIA Interlink pre SAD Dunajská Streda
Vo štvrtok 12. januára boli v centrále Scania Slovakia Senec, za prítomnosti zástupcov obidvoch spoločností, dopravcovi slávnostne odovzdané nové 15-metrové autobusy SCANIA Interlink.
Piatok, 13. január 2017, olala
Nové 15-metrové autobusy doplnia súčasnú flotilu dopravcu a budú využívané v rámci zmluvnej dopravy pre Volkswagen.

Ing. Miloslav Homola, zástupca riaditeľa SAD Dunajská Streda, a.s. upresňuje: "Nové autobusy budú zabezpečovať dopravu zamestnancov zo spádových oblastí Galanta, Nitra a Dunajská Streda."

Nové autobusy bezprostredne po odovzdaní putovali do svojho domovského sídla v Dunajskej Strede a Galante a od pondelka 16.1. budú nasadené do ostrej prevádzky.

Dopravca od nových autobusov očakáva zvýšenie prepravnej kapacity, komfortu pre cestujúcich aj pre vodičov.

"V rámci zabezpečovanej zmluvnej dopravy plánujeme naďalej rozširovať existujúcu flotilu našich autobusov a to nákupom ďalších autobusov Scania," doplnil p. Homola.

Nové autobusy SCANIA Interlink LD sú 15 metrov dlhé, s kapacitou pre 71 sediacich a 20 stojacich cestujúcich. Vzdialenosť medzi sedadlami je 680 mm. Pohon zabezpečuje 13 litrový dieselový motor DC13 115/410 hp Euro 6 (bez EGR) s krútiacim momentom 2150 Nm, spojený s prevodovkou GRSO895R Opticruise. Autobusy sú vybavené diskovými brzdami s elektronickým ovládaním, ABS, ESP, tempomatom, či asistentom rozjazdu do kopca.

Pracovisko vodiča je vybavené elektricky vyhrievaným bočným oknom vodiča, elektricky vyhrievanými a nastaviteľnými spätnými zrkadlami. Ergonomický prístrojový panel je vybavený informačným displayom Color plus, autobusy sú klimatizované, vykurované je aj pracovisko vodiča.

Batožinový priestor má kapacitu 7 m3.

Rozmery vozidla v mm: dĺžka 14 990 / výška 3 310 / šírka 2 550. Predné dvere sú 800 mm široké, prostredné celopresklené dvere majú šírku 950 mm.

Nákup nových autobusov bol financovaný prostredníctvom VÚB Leasing.
Vľavo Ing. Miloslav Homola, zástupca riaditeľa SAD Dunajská Streda, a.s. preberá symbolický kľúč od obchodného riaditeľa spoločnosti SCANIA SLOVAKIA, s.r.o. Mariána Černocha.
Nastúpená flotila ôsmich nových Scania Interlink.
Nové autobusy Scania Interlink a vodiči SAD Dunajská Streda, a.s., pripravení na naštartovanie nových autobusov.
Páni Homola a Černoch zapózovali aj pred novými autobusmi.
A na záver spoločná fotografia všetkých aktérov štvrtkového slávnostného odovzdania nových autobusov, zástupcov dodávateľa Scania Slovakia, vedenia a vodičov SAD Dunajská Streda, a.s.