Vychádza číslo 5/2016 časopisu Československý Dopravák
S miernym oneskorením oproti pôvodnému predpokladu vychádza dňa 9.1.2017 posledné minuloročné číslo 5/2016 časopisu Československý Dopravák.
Streda, 11. január 2017, olala
Distribúcia bude tradične zahájená v Prahe, odkiaľ sa časopis postupne dostane ku všetkým predplatiteľom a do všetkých predajní v ČR a na Slovensku. O niektorých článkoch, ktoré v novom vydaní časopisu nájdete, ste si už mohli prečítať na webe vydavateľa. V novom čísle sa tak môžete tešiť na pokračovanie seriálu o histórii bratislavského metra, nebude chýbať "francúzske okienko", ktoré nás tentokrát zavedie do Lyonu, a veľmi zaujímavý príspevok pojednáva o projekte verejnej dopravy v Tadžikistane, na ktorom sa podieľajú českí odborníci. Súčasťou tohto článku je nielen návrhová časť projektu, ale aj popis súčasnej dopravnej situácie, kedy je autobus mestskej dopravy reprezentovaný napríklad "žigulíkom".

Z článkov vzťahujúcich sa k novým produktom na trhu môžno spomenúť napríklad príspevok o začatí skúšobných jázd električky Inekon 210 - Superior Plus, o novom parciálnom trolejbuse SOR, alebo o autobusoch Conecto od Mercedesu. Veľký priestor je venovaný elektrobusom Electron vyrábaným v ostravskej spoločnosti Ekova Electric.

ČESKOSLOVENSKÝ DOPRAVÁK