Slovak Lines dopraví lyžiarov na Pezinskú Babu
Na lyžovačku na Pezinskej Babe cestujúcich od minulého víkendu odvezú autobusy Slovak Lines so skiboxom, určeným špeciálne na prepravu lyží.
Utorok, 03. január 2017, olala
Na prvý deň nového roka dopravca pridal spoje a v nadchádzajúcich dňoch bude linka premávať v posilnenom režime.

Lyžiari z Bratislavského kraja môžu využiť vianočné dni na návštevu lyžiarskeho strediska na Pezinskej Babe. Na svahu je aktuálne od 10 do 40 centimetrov technického snehu. Priamo k lyžiarskemu svahu premáva prímestská autobusová doprava Slovak Lines, a to so skiboxom určeným na prepravu lyžiarskeho výstroja.

„Linku prevádzkujeme v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom našimi typicky červenými autobusmi premávajúcimi z Malaciek do Pezinka cez Pezinskú Babu, prípadne z Pezinka na Babu,“ vysvetlila hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová. Do lyžiarskeho strediska sa tak dostanú napríklad aj Bratislavčania, ktorí využijú prímestskú autobusovú dopravu s prestupom v Pezinku.

Plne klimatizované autobusy sú pripravené do chladného počasia. „Poskytnú komfortné sedenie spolu s úložným priestorom na príručnú batožinu a nechýba vyhradený priestor pre detský kočík so sedadlom pre matku,“ dopĺňa hovorkyňa. E. Vozárová.

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba sa nachádza 12 kilometrov od mesta Pezinok. Vďaka polohe na hrebeni Malých Karpát je popri lyžovačkách obľúbeným miestom aj pre ďalšie zimné športy či výlety a prechádzky v prírode.

Cestovný poriadok Slovak Lines pre zimné výlety na Pezinskú Babu (autobus so skiboxom) TU.

TS: Slovak Lines, a.s.