Po ocenení autobusu Magelys „International Coach of the Year 2016“
a ocenení modelu Eurocargo „International Truck of the Year 2016“ Iveco triumfuje v Rallye Dakar 2016.
Štvrtok, 21. január 2016, olala
Iveco dobýva najvyšší stupienok v Rallye Dakar 2016.
Gerard De Rooy, vodca tímu De Rooy Iveco Petronas, zvíťazil v ročníku 2016 najnáročnejšej svetovej rallye. Jeho výkon v priebehu trinástich etáp opäť ukázal vynikajúce jazdné a navigačné schopnosti pilota a potvrdil kvality vozidla Iveco Powerstar. Značka Iveco dominovala v top desiatke Dakaru medzi piatimi rôznymi značkami truckov.

Pierre Lahutte, Iveco Brand President to komentoval: "Vozidlá Iveco triumfujú v ročníku 2016 Rallye Dakar s obrovským úspechom a uznaním, krátko po dosiahnutí titulu "International Truck of the Year 2016" pre Eurocargo a "International Coach of the Year 2016" pre Magelys. Iveco vložilo vynikajúcu spoľahlivosť do svojich nákladných vozidiel, určených na trasy Rallye Dakar, a tým umožnilo skvelým pilotom, aby predviedli svoj najlepší výkon v pretekoch. Rád by som poďakoval Gerardovi De Rooy, Federico Villagra, Anton Van Genugtenovi, Pep Vilovi a Alešovi Lopraisovi a ich pozoruhodným tímom za ich odhodlanie a nasadenie. "

Toto je De Rooyovo druhé víťazstvo v Rallye Dakar v kategórii truckov. Na konci súťaže holandský majster venoval svoju výhru svojmu belgického navigátorovi Jurgenovi Damenovi, ktorý zomrel v minulom roku.
Na stupňoch víťazov na treťom mieste stál Federico Villagra, "El Coyote", ako objav tohto ročníka. Argentínsky pilot vo svojom Iveco Powerstar bol nasledovaný miliónmi miestnych fanúšikov na trhu, kde je Iveco lídrom.
Ton Van Genugten v jeho Trakkeri skončil piaty ako ďalší veľký objav Dakaru 2016.
A podarilo sa mu zostať v čele ostatných hlavných konkurentov, aj keď bol iba jedným z dvoch rýchlych servisných kamiónov, podporujúcich vedúci trojicu - De Rooy, Villagra a Loprais - a skončil na 5. mieste. Unikli mu stupne víťazov len preto, že zastavil, aby pomohol svojmu tímu, čo svedčí o nádhernom tímovom duchu týmu Iveco.
Španiel Pep Vila, za volantom ďalšieho Iveco Trakkeru, sa umiestnil na desiatom mieste. Skúsený španielsky pilot, teraz v jeho šiestom Dakare s Iveco a v piatom s tímom De Rooy, bojoval až do konca a skončil v prvej desiatke.
Rallye Dakar bola tiež veľká príležitosť pre Iveco vyzdvihnúť výkon svojich motorov: Iveco Cursor 13, vyrábaných v Bourbon Lancy, vo Francúzsku a špeciálne pripravených na preteky od FPT Industrial v R & D centre v Arbon, vo Švajčiarsku, známych svojim výkonom a spoľahlivosťou, poháňali najnovšie úspechy Iveca v rely.
Ročník 2016 Rallye Dakar s jeho 9 000 km trasou Južnou Amerikou bola perfektná príležitosť predviesť všestrannosť a silu nákladných vozidiel IVECO.

Celkové poradie - nákladné vozidlá
1. GERARD DE Rooy (NLD), IVECO
Co-pilot: MOI TORRALLARDONA (E)
Mechanik: DAREK Rodewald (PL)

2. Mardeev (RUS), Kamaz

3. FEDERICO Villagra (Arg), IVECO
Co-pilot: JORGE PEREZ Companc (Arg)
Mechanik: Memi Andres (Arg)

4. Stacey (NLD), MAN

5. TON VAN GENUGTEN (NLD), IVECO
Co-pilot: ANTON VAN LIMPT (NLD)
Mechanik: Peter van EERD (NLD)

6. De Baar (NDL), Renault Trucks
7. Nikolaev (RUS), Kamaz
8. Valtr (CZE), Tatra
9. Versluis (NLD), MAN