BUSWORLD 2015: Mercedes-Benz Intouro
© BUSportál.
Ďalší
Ukážkový príklad ekonomiky medzi medzimestskými autobusmi, Mercedes-Benz Intouro je teraz, so systémom núdzového brzdenia, bezpečnejší ako inokedy predtým.
Štvrtok, 12. november 2015, olala
Intouro je navrhnuté pre pravidelnú a príležitostnú dopravu a dnes je jedným z bestsellerov medzi autobusmi v Európe. S duálnou registráciou v triede 2/3 ako kombinácia medzimestského a zájazdového autobusu, teraz s benefitmi, ako je AEBS (Advanced Emergency Braking System-vyspelý systém núdzového brzdenia) a s lane departure warning system - so systémom výstrahy pri vybočení z jazdného pruhu. Tieto bezpečnostné funkcie sú voliteľne k dispozícii pre ďalšie varianty modelu Intouro.

BUSWORLD 2015 na BUSportále

Mercedes-Benz Travego
Svetová premiéra Mercedes-Benz Citaro NGT


Vystavené vozidlo na Busworld, Kortrijk v detailoch
Modelový rad Intouro bol na Busworld v Kortrijku zastúpený vozidlom Mercedes-Benz Intouro M s dĺžkou 12,6 m, vo francúzskej špecifikácii, s balíčkom funkčnej a pohodlnej výbavy. Cestujúci majú k dispozícii 55 touring coach sedadiel Travel Star Eco s nastaviteľnými operadlami a lakťovými opierkami. K dispozícii sú dve otočné sedadlá pri stredových dvojkrídlových dverách a dve sklopné sedadlá. Čalúnenie sedákov a operadiel je vyrobené v čierno-oranžovej kombinácii s koženou časťou pod hlavou. Farebnosť dotvárajú oranžové záclony, biele hliníkové úchyty zábradlia a svetlá podlahovina "gaya wood yellowstone".
Okrem pohodlných sedadiel, sú výbavou tiež dvojsklá, systém klimatizácie a odkladací priestor na príručnú batožinu, ktoré zdôrazňujú pohodlie medzimestského autobusu aj na dlhších trasách.
Vystavené Intouro ponúka mimoriadne vysokú úroveň bezpečnosti s Elektronickým stabilizačným programom ESP, AEBS systémom núdzového brzdenia, výstražným systémom vybočenia z jazdného pruhu, detektorom dymu v batožinovom priestore a alkolockom-blokovacím zariadením zapaľovania.
Autobus je poháňaný kompaktným Mercedes-Benz OM 936 šesťvalcovým in-line motorom so zdvihovým objemom 7,7 l, s plne automatizovanou osemstupňovou prevodovkou Mercedes GO 250-8 PowerShift.

Použitie vozidla Mercedes-Benz Intouro zahŕňa širokú škálu možností vďaka obzvlášť ekonomickým dvojnápravovým vozidlám v troch dĺžkach od 12,14 m do 13,32 m, kompaktnému motoru Mercedes OM 936, s výkonom 220 kW (299 hp) alebo 260 kW (354 hp) so zdvihovým objemom 7,7 l a výberu manuálnej prevodovky, či plne automatizovanej osemrýchlostnej prevodovky Mercedes GO 250-8 PowerShift.

© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.