BUSWORLD 2015: Crossway, európsky líder s už 25 000 vyrobenými kusmi
© BUSportál.
Ďalší
Crossway, bezkonkurenčná jednotka vo svojej kategórii, ktorý vďaka univerzálnosti a prevádzkovej rentabilite bol od začiatku výroby v roku 2006 vyrobený už v 25 000 kusoch, a aj naďalej si získava náklonnosť európskych autobusových dopravcov.
Utorok, 03. november 2015, olala
Crossway, ktorý je ideálnym riešením ako pre mestskú, tak školskú, či medzimestskú dopravu, dokazuje svoje obrovské spektrum možností ponukou troch optimalizovaných dĺžok (10,80 m, 12 m a 12,90 m) a 4 verzií:
  • LE (Low Entry), homologovaná verzia s nízkopodlažným nástupom pre mestskú aj medzimestskú prevádzku;
  • Pop, verzia navrhnutá predovšetkým pre školskú dopravu. Najdlhší model (12,90 m) Crossway Pop je jediným vozidlom na trhu do 13 m, ktorý ponúka 63 sedadiel, a pritom si zachováva vynikajúcu manévrovateľnosť a ovládateľnosť;
  • Line, verzia pre krátke a stredne dlhé medzimestské trasy;
  • Pro, dokonalé riešenie pre dopravcov, ktorí potrebujú medzimestský a zároveň turistický autobus, ktorý umožňuje ľahký nástup a ponúka celú škálu komfortného vybavenia.

Trofej pre Iveco Magelys Pro ako Coach of the Year 2016


Iveco Bus využil príležitosť prechodu na Euro VI na zdokonalenie protihlukovej izolácie motora, a znížením hlučnosti vo vnútri vozidla o viac ako polovicu, významne zvýšil jazdný komfort. Pracovisko vodiča vo vozidle Crossway Euro VI, už skôr medzi profesionálmi považované za "ergonomicky najlepší priestor pre vodiča", bolo teraz zväčšené o ďalších 10 centimetrov predĺžením predného previsu karosérie. Ergonómia pracoviska vodiča bola zdokonalená tiež vďaka novej palubnej doske.

Modely Crossway - vybavené motorom Tector - môžu teraz jazdiť na HVO (hydrogenovaný rastlinný olej), veľmi kvalitnú bionaftu do dieselových motorov, ktorú možno ľahko miešať s motorovou naftou, bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na kvalitu nafty či na motor. Pri používaní tohto obnoviteľného paliva sú emisie uhlíka oproti konvenčnej motorovej nafte nižšie o 30 - 90%.

BUSWORLD 2015 na BUSportále


V stánku Iveco Bus na veľtrhu Busworld boli vystavené dve vozidlá: Crossway Line 12,90 m s 59 sedadlami, 2 sklopnými sedadlami, až 30 miestami na státie a zdvihovou plošinou pre vozíčkarov; a Crossway LE 12,90 m, ktorý ponúka 49 sedadiel, 4 sklopné sedadlá, až 33 miest na státie a jednokrídlové široké dvere vpredu (1 000 mm).
Na vonkajšej ploche boli na účely testovacích jázd k dispozícii vozidlá Crossway Pro a Crossway LE City (homologovaný pre mestskú prevádzku) s pracoviskom vodiča podľa smerníc VDV.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.