BUSWORLD 2015: Svetová premiéra Mercedes-Benz Citaro NGT
© BUSportál.
Ďalší
Čistý, tichý, úsporný, výkonný. Jednotka v mestských linkových autobusoch je teraz ešte atraktívnejšia: Nové Citaro NGT ponúka atraktívnu alternatívu k dieselovým pohonom Citaro.
Piatok, 30. október 2015, olala
Citaro NGT (Natural Gas Technology) zaujme tichým chodom a zníženými emisiami CO2, čo sú obidve zásadné výhody hustej premávky mestských centier. Praktických zákaznikov presvedčí ďalej nízka hmotnosť Citara NGT, zodpovedajúci vysoký počet sedadiel pre cestujúcich, silný výkon motora, nízka spotreba paliva, či predĺžené intervaly údržby. Mercedes-Benz ponúka nové varianty pohonných jednotiek ako pre sólový autobus Citaro NGT, ako aj pre Citaro G NGT kĺbový autobus. Citaro NGT môže byť prevádzkované na zemný plyn, alebo na obnoviteľný prírodný plyn, čo znamená, Citaro NGT je v skutočnosti prakticky absolútne CO2 neutrálne.

BUSWORLD 2015 na BUSportále


Na veľtrhu Busworld v Kortrijku Mercedes-Benz predstavil Citaro NGT ako sólový autobus s dvomi dvojkrídlovými dverami, vo farebnom prevedení Silver Brilliant metalíza. To platí aj pre kryt plynových zásobníkov /sedem fliaš s kapacitou 1589 litrov/. Predná náprava bola primerane upravená, vzhľadom na maximálnu hmotnosť nápravy 7,5 t. Sila motora na zemný plyn Mercedes-Benz M 936 G sa prenáša pomocou meniča krútiaceho momentu s automatickou prevodovkou od Voith. Modul získavania energie minimalizuje spotrebu paliva.

Vystavené vozidlo bolo vybavené LED svetlometmi. Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí elektronický stabilizačný program ESP, dažďový senzor, systém kontroly tlaku v pneumatikách, či protipožiarny systém. Z dôvodu bezpečnosti je vozidlo vybavené tiež prepracovaným videosystémom so štyrmi kamerami, ktoré sledujú dva vchody a priestor pre cestujúcich.

Priestor pracoviska vodiča je pohodlný, s ovládaním vonkajších spätných zrkadiel. Dvere do kabíny vodiča sú vybavené integrovanou pokladnicu. Miesto vodiča a priestor pre cestujúcich je klimatizovaný. Cestujúci majú k dispozícii City Star Eco sedadlá s pohodlným textilným čalúnením.

© BUSportál.
Svetová premiéra Mercedes-Benz Citaro NGT. © BUSportál.
Svetová premiéra Mercedes-Benz Citaro NGT s motorom na zemný plyn-M 936 G. © BUSportál.
Motor na zemný plyn M 936 G.© BUSportál.
Svetová premiéra Mercedes-Benz Citaro NGT. © BUSportál.
Mercedes-Benz Citaro NGT s dvomi dvojkrídlovými dvermi. © BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
V stánku Mercedes-Benz boli vystavené aj ďalšie vozidlá tejto značky. Ako Mercedes-Benz Intouro M. © BUSportál.
© BUSportál.
Mercedes-Benz Tourismo L. © BUSportál.
Mercedes-Benz Tourismo L. © BUSportál.
Mercedes-Benz Travego. © BUSportál.