BUSWORLD 2015: Široká ponuka v stánku MAN a Neoplan
© BUSportál.
Ďalší
Luxusný autokar, či optimalizovaný mestský a medzimestský autobus, s viacerými inováciami.
Štvrtok, 29. október 2015, olala
Kľúčovými témami v expozícii MAN boli - úspora paliva a bezpečnosť.

V posledných troch rokoch bol autobus Lion´s City optimalizovaný, s cieľom ponúknuť zákazníkom najlepšiu možnú kvalitu a maximálny úžitok. Medzi realizované kľúčové opatrenia patrí: optimalizácia hmotnosti, zlepšenie prevádzkyschopnosti, vyššia kapacita cestujúcich, ako aj výrazne nižšia spotreba paliva. Zvláštna pozornosť bola venovaná efektivnosti a optimalizácii spotreby paliva. Popri rôznych opatreniach na zníženie hmotnosti a technológii Euro 6 sú to tiež funkcie, ako Idle Shutdown, nový automatický software pre prevodovku ZF Ecolife, rovnako ako nový dvojstupňový kompresor. Ďalším "highlight"-om na veľtrhu boli nové autobusové dvere mestských autobusov MAN, robustné a bezúdržbové riešenie pre každodenné náročné podmienky.

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÝ ZOZNAM - BUSWORLD 2015 na BUSportále

Okrem opatrení, zvyšujúcich účinnosť, MAN tiež komplexne rozšíril portfólio svojich mestských autobusov, z pohľadu komfortu vodiča. Napríklad, MAN je jedným z prvých výrobcov mestských autobusov, ktorí ponúkajú novú generáciu sedadiel vodiča ISRIM NTS2 ako štandard, nakoľko MAN kladie osobitný dôraz na komfort a ergonómiu v kokpite. Medzi základné kľúčové vlastnosti tohto sedadla patrí bedrová opierka, 3D nastaviteľné sedadlo a klimatizácia sedadla.

MAN Lion’s Intercity bol na medzinárodnom veľtrhu v Kortrijku vystavený prvýkrát. Je špeciálne prispôsobený pre dlhé vzdialenosti, alebo ako kyvadlový autobus, robustný školský autobus, ktorý kombinuje prvotriedne pohodlie s vysokou funkčnosťou, vynikajúcou bezpečnosťou, spolu s najvyššou kvalitou MAN. Koncept nízke TCO: konzistentná ľahká konštrukcia. Tiež, sofistikovaná aerodynamika, jednoduchosť údržby a opráv, prispievajú k nízkym prevádzkovým nákladom.

V Kortrijku MAN tiež prezentoval hlavné myšlienky svojho Bus Modification Center (BMC) pre autobusy a autokary, ktoré plní špeciálne požiadavky zákazníkov, pokiaľ ide o poskytovanie finálneho náteru ich nových autobusov.

NEOPLAN Cityliner má individuálny klubový interiér, navrhnutý BMC, ktorý uľahčuje vzájomnú komunikáciu cestujúcich. Zahŕňa špeciálny svetelný a zvukový systém, špeciálne navrhnutý pre tento autokar.

Autokar Neoplan Skyliner double-decker kombinuje v jednom vozidle dve funkcie: na dolnej palube je bistro, priestranná, plne vybavená kuchynka v tvare písmena L, osemnásť Exclussivo-Plus sedadiel a dvojsedadlá v usporiadaní face-to-face s výškovo nastaviteľnými stolíkmi.

© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.