BUSWORLD 2015: SETRA S 516 HDH z radu TopClass 500
© BUSportál.
Ďalší
Elegancia a úspora - Setra predstavila v Belgicku štyri veľmi silné modely, spomedzi ktorých vynikala hlavne nová S 516 HDH s novým zložením poťahovej látky a luxusnými opierkami hlavy.
Piatok, 23. október 2015, olala
  • S 516 HDH z triedy TopClass 500 s novým zložením poťahovej látky a luxusnými opierkami hlavy
  • Svetová premiéra: LED hlavné svetlomety v touring coach triede TopClass 500
  • Double-decker autokar S 431 DT v špecifikácii pre diaľkovú pravidelnú prevádzku
  • Klubový autobus - S 511 HD radu ComfortClass 500
  • Robustný a efektívny - low-entry autobus S 415 LE business
  • Rozšírenie modelového radu: trojnápravová Setra S 418 LE business

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÝ ZOZNAM - BUSWORLD 2015 na BUSportále

Setra S 516 HDH z radu TopClass 500
S 516 HDH z radu TopClass 500 bola v Kortrijku stelesnením modernej elegancie a sofistikovanej technológie.
Vozidlá tejto modelovej série debutovali na jar 2014. S prémiovým trojnápravovým modelom značka ponúka nový zážitok z cestovania, ktorý spája luxus a funkčnosť na najvyššej úrovni - s ešte väčším počtom dĺžok autokarov. 12,5 metrová S 515 HDH, S 516 HDH s dĺžkou 13,3 metra, plus 14,2 metrová S 517 HDH ​​ stelesňujú dizajn, hodnotu, či bezpečnostné aspekty jedinečným spôsobom a formou.

BUSWORLD 2015: Grand Award Coach pre autokar SETRA

Zväčšené rázvory, v porovnaní s predchádzajúcimi modelovými radmi, zabezpečili rozšírenie objemu batožinového priestoru o 0,6 m3 pre všetky tri varianty. V interiéri môžu cestujúci relaxovať na pohodlných sedadlách, podobných kreslám a vychutnať si vynikajúci zážitok z cestovania v kombinácii s rozšírenou Topski Panorama presklenou strechou, homogénnou klimatizáciou a novým konceptom osvetlenia. Sú vlajkovými loďami produktového radu Setra, navrhnutými renomovanými dizajnérmi. Zájazdové autokary SetraTopClass 500 už boli poctené ocenením "Red Dot Product Design Award 2014", jednou zo svetovo najuznávanejších cien za overenú kvalitu a vynikajúci dizajn.

S 516 HDH, vystavená v Kortrijku mala viacero nových funkcií, vrátane dvoch inovácií v interiéri.
Cestujúci v trojnápravovom vozidle, v dymovej striebornej metalíze, si môžu vychutnať pohodlie na 48 Setra Ambassador sedadlách, vybavených inovatívnymi luxusnými opierkami hlavy. To znamená úplné uvoľnenie, pretože výška hlavových opierok sa dá plynule nastaviť až do výšky 85 mm (hlavu si bez problémov oprie aj 190 cm vysoký cestujúci), bočné opierky možno sklopiť až o 90 stupňov. Sedadlá, v zájazdovom autokare s TopSky presklenou strechou, sú čalúnené materiálom, označeného názvom "Composition", vyrobeného z kožených vlákien, ktorý je odolný oderu a ľahko sa čistí. Tento nový materiál je, v súvislosti s popísanými vlastnosťami, lepší ako doposiaľ používaná prírodná koža.

Vodiči si môžu tiež vychutnávať maximálne pohodlie v kokpite v ergonomickom štýle. Setru môžu riadiť multifunkčným volantom, ktorý je obalený kožou.
24 USB portov s vstavanou funkciou nabíjania zabezpečí, aby cestujúcim nikdy nedošla energia pre ich osobné elektronické zariadenia, a to dokonca aj na dlhších cestách.

Svetová premiéra: LED hlavné svetlomety v zájazdových autokaroch
Novinkou je dostupnosť voliteľných LED hlavných svetlometov pre triedu TopClass. Svetelný kužeľ LED svetlometov môže byť definovaný špeciálnou presnosťou. Farebná teplota sa priblížuje dennému svetlu a znižuje únavu očí vodiča. LED svetlá sú približne dva až trikrát efektívnejšie ako konvenčné žiarovky a preto je aj zníženie spotreby energie výrazné. V neposlednom rade, LEDky majú životnosť asi tak dlhú, ako samotné vozidlo, preto výmena svetiel zvyčajne nie je potrebná.

Elektronický kontrolný systém tlaku v pneumatikách a Predictive Powertrain Control (PPC) napomáha k ešte vyššej úrovni bezpečnosti. Intuitívny tempomat s na svete prvou automatickou kontrolou rýchlosti pre zájazdové autokary s integrovanou intervenciou prevodovky redukuje a znižuje spotrebu paliva až o štyri percentá.

S 516 HDH v Kortrijku bola vybavená 12,8 litrovým, šesťvalcovým radovým motorom OM 471, o výkone 375 kW (510hp) a automatizovanou osemstupňovou prevodovkou GO 250-8 PowerShift.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
Foto: Setra.
Foto: Setra.
Foto: Setra.
Foto: Setra.
Foto: Setra.
Foto: Setra.