BUSWORLD 2015: Grand Award Coach pre autokar SETRA
Kategória Autokary: Grand Award pre autokar Setra S 516 HDH TopClass, a laureát v kategóriách "Štýl & Dizajn" a "Ekológia." © BUSportál.
Ďalší
Grand Award pre autokar Setra S 516 HDH TopClass, ktorá bola počas posledného vydania ECW veľkou hviezdou.
Utorok, 20. október 2015, olala
  • KATEGÓRIA AUTOKARY:

Autokar Setra S 516 HDH TopClass - špičkový produkt z Ulmu si podľa poroty nezaslúži len Grand Award Coach 2015, ale stal sa tiež laureátom v kategóriách Štýl & Dizajn a Ekológia.

Porota sa tento rok rozhodla neudeliť cenu Grand Award Bus, pretože podľa jej názoru žiadne vozidlo neponúka pridanú hodnotu, ktorá by bola nad rámec toho, čo dnes ponúka trh.

Ocenenie-štítok "Ecology label"získal Van Hool pre svoj trojnápravový autokar EX17 H. Porota ocenila úsilie, ktoré Van Hool vynaložil pre zlepšenie ekologickej úrovne tohto segmentu, rovnako ako obrovský pokrok, ktorý táto belgická spoločnosť realizovala.

Bezpečnostný štítok "Safety label" bol udelený pre Volvo 9700, okrem iného, aj pre inovatívny systém Volvo Dynamic Steering (VDS). Pre viacerých členov poroty však tento systém nie je v skutočnosti bezpečnostnou funkciou, ale skôr zvýšením pohodlia pre vodiča.

VDS automaticky kompenzuje každú nerovnosť na ceste, absorbuje a odstraňuje vibrácie a trasenie volantu. Systém tiež uľahčuje riadenie pri nízkej a vysokej rýchlosti. Navyše, volant sa automaticky vycentruje, keď vodič uvoľní jeho uchopenie. Vodič je po jazde celkovo podstatne menej unavený, čo má samo o sebe, samozrejmý a pozitívny vplyv na bezpečnosť na ceste.

Štítok za komfort "Comfort label" získal MAN Lion’s Coach, ktorý bol špeciálne navrhnutý pri príležitosti stých narodenín tohto nemeckého výrobcu.

  • KATEGÓRIA AUTOBUSY:

V kategórii autobusov štítky za Dizajn a Bezpečnosť /"label Design" a "label Safety"/ neboli udelené. Je pravda, že všetky zúčastnené autobusy boli vybavené pokročilou technológiou, ale popritom ničím iným, čo by ich odlišovalo od svojich konkurentov.

S ohľadom na komfort, na porotu urobil dojem Isuzu Citiport, ktorý získal "label Comfort".

Pri štítku za ekológiu "Ecology label" sa porota rozhodla udeliť toto ocenenie pre dva elektrické autobusy -BYD a Ebusco.

Autokar Setra S 516 HDH TopClass. © BUSportál.
Kategória autokary: "Ecology label" pre trojnápravový autokar Van Hool EX17 H. © BUSportál.
"Safety label" pre Volvo 9700 v kategórii Autokary. © BUSportál.
"Safety label" pre autokar Volvo 9700. © BUSportál.
Kategória Autokary: "Comfort label" pre MAN Lion’s Coach. © BUSportál.
Isuzu Citiport, ktorý získal "Comfort label" v kategórii Autobusy. © BUSportál.
Kategória Autobusy: "Ecology label" pre elektrický autobus -BYD ebus. © BUSportál.
Kategória Autobusy: "Ecology label" pre elektrický autobus -EBUSCO. © BUSportál.